"Her kitabın bir doğum hikayesi bir de
yaşam mücadelesi vardır, tıpkı insan gibi..."

Hakkımda

1971 yılında Almanya’da dünyaya geldim. İlk öğrenimimi Almanya’da tamamladıktan sonra Türkiye’de Bandırma Şehit Mehmet Günenç Lisesini bitirdim. Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde Alman Dili ve Edebiyatı okuktan sonra, aynı üniversitede “Zum Phantastischen in der Deutschsprachigen und Türkischen Kinderliteratur” isimli tezimle 1999 yılında Yüksek Lisansımı tamamladım. Halen müzmin bir doktora öğrencisiyim.

Mesleğime kadrosuzluk nedeniyle Sınıf Öğretmeni olarak başlayıp mini mini birlere okuma yazma öğretirken kendim Sınıf Öğretmenliği adına çok şey öğrendim. Türkçe ve İngilizce Öğretmeni olarak görev verildiğinde Ortaokul öğrencilerini tanıyıp anlama fırsatım oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığında Almanca Özel İhtisas Komisyonunda “2003 ve 2006 Almanca Öğretim Programlarının” hazırlanmasında görev aldım. Bakanlığın “Hier sind Wir” isimli kitaplarını hazırlarken “ders kitabı yazarlığı” ile tanıştım. Komisyonlarda bulunan mesai arkadaşlarımdan hayatıma çok güzel anılar ve paylaşımlar ile tecrübeler kattım.

Formatör öğretmen olarak ülkemizin çeşitli illerinde değerli meslektaşlarmla tanışıp kendimi geliştirme şansını yakaladım. Halen Ankara’da Almanca Öğretmeni olarak görev yapmaktayım.

“Dünyaya yeniden gelsem yine ÖĞRETMEN olurum“ diyen bir neslin son kalanlarındanım...

Evliyim ve iki kız sahibiyim. Şiir okurum ve kendi çapımda şiirler yazarım. Kağıt, kalemle olan dostluğum kadar olmasa da boyalar ve tuvallerle olan dostluğum da tazedir.

Gurbette milli değerlerimizin kavranmasında etkisi büyük olan, beni mesleğime aşık eden Türkçe Öğretmeni saygıdeğer Kemal Erdağ’a, lisedeyken edebiyatın hayatın kendisi olduğunu öğreten saygıdeğer Gül Ayşe Aydemir Yaldız’a ve kendisini yetişkinlerin gözündeki çocukların dünyasıyla tanıştıran saygıdeğer Prof. Dr. Nuran Özyer’e teşekkürlerimi sunarım.